WYRowisko 2017 , edycja V, 23.09.2017r

wyrowisko 2017

WYRowisko 2017 – podsumowanie.

Serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie. Rozpoczniemy od najważniejszej wiadomości. Otóż fundacja „Szansa” dzięki Waszym darowiznom, dzięki darowiźnie od TUiR WARTA S.A. oraz ze spontanicznej licytacji zebrała ponad 4300 zł. Dziękujemy wszystkim uczestnikom WYRowiska 2017, firmie TUiR Warta S.A oraz Radosławowi Kacprzakowi i Bartłomiejowi Goździkowi (załoga nr. 401) za okazaną pomoc i wsparcie.
Jak zostało powiedziane na odprawie i po rozdaniu nagród – bez Was zawodników oraz bez naszych Sponsorów nie moglibyśmy spotkać się po raz piąty w tak doborowym towarzystwie. Podziękowania kierujemy w stronę Starosty Powiatowego w Bełchatowie – Pana Waldemara Wyczachowskiego , Pani Prezydent Miasta Marioli Czechowskiej oraz licznych sponsorów: TUiR Warta S.A, GoCreate, PHU Niewczas, Sprzęt Bud Kazimierz Sosnowicz, Pacak, Jur-Bud Jerzy Kowalczyk, Technocomplex ,Jacek Pniewski, Navitel, JOY Car Audio, EKO-Budowa, Części do samochodów amerykańskich Varia, STUDIO Reklamy Joanna Ciupa, Dziupla 4×4, Bełchatowska Grupa Ubezpieczeniowa Marek Drążczyk, ERBAT , Fabryka Wnętrz Sylwia Drążczyk, Suflidowo, Drużbice – Producent koncentratów spożywczych, Szekla 4×4, Tip-Top, NU-MED, MOTOPROJECT. O Wasze bezpieczeństwo dbało Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa Bełchatów oraz OSP Łękawa i OSP Niedyszyna. . Dziękujemy motocyklistom z Bełchatowa oraz chłopakom z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łękawie.  Za patronat medialny dziękujemy firmie Dolsat, DD Bełchatów oraz Terenwizji. W kilku słowach streścimy co się wydarzyło. Klasa Turystyczna – rozciągnięta do maksimum, 140 km do przejechania, daliście rade. 2 szybkie Oes-y, sporo piasku, trochę wody. Staraliśmy się „rozrzucić” pieczątki aby uniknąć korków. Turystyk PRO – mniej kilometrów po pieczątki, więcej kopania w piasku, wodzie i błocie. Oes bardzo łatwy na początku, później nieco się zmieniło. Tygodniowy deszcz i kilkanaście załóg zadziałało na pochylnię, stąd problemy z podjazdami, a co za tym idzie „odpuszczanie OE-sa”. Ale zaraz zaraz……czy to nie ta klasa miała wyciągarki? Czy zaraz za podjazdem nie stał Nissan Patrol służący za kotwicę? Przypadek? Na dogrywkę dostaliście tereny, na których bawili się koledzy z extreme. Extreme mechanik i elektryk mieli „grubo”. Poziom wody podniósł się o dobre kilkanaście centymetrów w stosunku do tego, co mieliśmy tydzień wcześniej. Obawialiśmy się zatopień i dodatkowych akcji ratunkowych. Rozważaliśmy obstawienie terenów ratownikami wodnymi . Na szczęście zwyciężyły umiejętności, doświadczenie i rozwaga zawodników. Dla Quadów jak dzień jak co dzień, jedynie przeszkadzały ciut za krótkie linki przy pieczątkach. Najważniejsze, że wszyscy wrócili cali i zdrowi. Na dłużej został jedynie holownik….
Teraz trochę samokrytyki. Nawaliliśmy w kilku kwestiach. My jak to my, nie unikamy odpowiedzialności. Sprawy „prostujemy”. Zawodnicy muszą być zadowoleni , a nie wkurzeni. Zależy Nam także, abyście dokładnie czytali zalecenia, które otrzymujecie od Nas na kilka dni przed startem. Zależy Nam abyście dokładnie słuchali co mówimy na odprawach. Podajemy istotne informacje, dzięki którym nie będzie nieporozumień. Staraliśmy się poukładać wyjazdy na Oesy , żeby poszło szybko i sprawnie. W tej kwestii było dużo lepiej niż rok temu, ale musimy trochę nad tym popracować. Komputer też się „myli” przy dodawaniu , więc kilka korekt punktowych było. Pozostaje najważniejsza kwestia, z którą od dzisiaj walczymy – PIECZĄTKI. Warunki pogodowe były trudne. Wiadomo jak ciężko jest utrzymać w przyzwoitym stanie kartkę papieru w deszczu i w błocie. Każdemu zawodnikowi powinno zależeć na utrzymaniu karty drogowej w stanie pozwalającym na jej odczytanie. Sposoby na jej zabezpieczenie są różne. Niestety punkty były nieczytelne, zabłocone, niemożliwe do zweryfikowania. Stąd brak zaliczenia. Zerwane pieczątki również były anulowane. Po przypadkowym zerwaniu punktu , wystarczyło poinformować obsługę , która natychmiast zaplombowałaby ją ponownie, tym samym pozostawiając ją w zestawieniu. Na celowe zrywanie nie mamy wpływu. Tak było , jest ale już nie będzie. Od dzisiaj priorytetem dla Nas, jako organizatora WYRowiska jest wypracowanie nowego systemu zbierania pieczątek. Mamy nadzieję , że niebawem będziemy posiadali na tyle skuteczny system, dzięki któremu skrócimy czas oczekiwania na wyniki wstępne i końcowe, nie będzie niejasności w sumowaniu, a tym samym zostanie Wam i nam więcej czasu na zabawę w bazie rajdu.
Na koniec dziękujemy Mai za pomoc w losowaniu nagród. Dziękujemy załodze 401 za 1150 zł z licytacji, dziękujemy za 27 kg karmy od spóźnialskich (przekazaliśmy na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bełchatowie), dziękujemy Sponsorom , Patronom i jeszcze raz Wam za przybycie i dobrą zabawę. Serdecznie dziękujemy za WYRowisko 2017 i czekamy na 2018.

Wyniki:

Extrime mechanik
Extrime mechanik
Extrime elektyk
Extrime elektyk
TurystykPRO
TurystykPRO

t

Quad
Quad