Nasze tereny

         Stowarzyszenie Wyr 4×4 posiada w swojej dyspozycji tereny przeznaczone pod czynną rekreację offroadową. Dzięki nim, możemy   wspólnie i aktywnie rozwijać swoje pasje oraz w sposób bezpieczny pogłębiać swoje umiejętności. Bliskość terenów pozwala wykorzystać każdą wolną chwilę na doskonalenie techniki jazdy bez konieczności kilku dziesięciu kilometrowych dojazdów. Czas zaoszczędzony na dojeździe, przeznaczamy na treningi. Na użyczonych dla nas terenach z powodzeniem organizowaliśmy i nadal organizujemy rajdy, eventy, spotkania w tematyce offroadowej.

Jednym z pierwszych terenów, udostępnionym stowarzyszeniu jest działka o powierzchni 1,33 ha zlokalizowana na terenie miasta Bełchatowa.

PrzemyslowaŹródło: google.pl/maps

Działka podzielona jest na dwa poziomy – górny z licznymi wymuszonymi przez Nas podjazdami oraz dołami wypełnionym płynną masą o konsystencji plasteliny. Dolna część ze względu na sąsiedztwo rzeki Rakówki jest naturalnie podmokła. Kilkakrotne przejazdy wytyczonym odcinkiem sprawiają coraz większe trudności kolejnym pojazdom. Warunkiem dobrej zabawy na tym terenie jest solidny opad deszczu lub zaprzyjaźniona jednostka straży pożarnej.

Wyżej wymieniona trasa została nam przekazana w użyczenie przez Urząd Miasta w Bełchatowie z rąk samej Pani Prezydent za co serdecznie dziękujemy.

           Za drugi teren, otrzymany w użyczenie podziękowania kierujemy do Wspólnoty Leśnej Grocholice. W formie bezpłatnego użyczenia otrzymaliśmy działkę o powierzchni około 1,33 ha w granicach miasta Bełchatowa. Trasa mniej wymagająca o podłożu piaskowym. Praktycznie niezmienna nawet po opadach deszczu. Sporo podjazdów i stromych zjazdów. Częściowo zalesiona. Doskonałe warunki do przeprowadzania prób zręcznościowych dla klasy Turystycznej. W zależności od konfiguracji , możemy stworzyć bezpieczne odcinki czasowe w przedziale od 1 do 6 minut.

zamoscieŹródło: google.pl/maps

Trasa nie jest specjalnie wymagająca jeżeli chodzi o wyposażenia pojazdów. Napęd 4×4, dobra opona zimowa bądź seria AT i śmiało można powiedzieć , że w sprawnych rękach SUV-y też powinny sobie dać radę.

Dzięki wsparciu  wielu prywatnych osób,  firm czy instytucji , którzy dysponują ogromnymi terenami, atrakcyjnymi  dla Nas pod kątem wypraw, przepraw  – możemy w sposób bezpieczny organizować nasze spotkania, wyjazdy czy nawet rajdy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy Nam pomagają i wspierają.
stop
Użyczone Nam tereny są wyłącznie do Naszej dyspozycji.
Jeśli ktoś chciałby pojeździć z Nami lub bez Nas, proszony jest o kontakt.
Prosimy o niekorzystanie z tych terenów bez Naszej zgody.