O klubie

Witamy wszystkich, którzy celowo lub przez przypadek kliknęli na naszą stronę. Znajdziecie tu garść informacji o naszej grupie, o pojazdach przez nas użytkowanych oraz licznych imprezach zarówno cyklicznych jak i spontanicznych. Na wstępie tej krótkiej charakterystyki przedstawimy Wam kilka cyferek, jakże dla Nas istotnych tj.: z dniem 8 kwietnia 2014 r. założyliśmy pełnoprawne stowarzyszenie, które ma swojego Prezesa, W-ce Prezesa, Sekretarza, Skarbnika, Członków oraz co najważniejsze – pieczątkę, którą można wszystkie ważne dokumenty ostemplować.wyr1
Głównym celem jaki postawiliśmy sobie przy rejestracji stowarzyszenia jest propagowanie w pełni legalnej, bezpiecznej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz pieczątka. Nasza oferta skierowana jest zarówno dla młodzieży, dorosłych jak i dzieci. Integrujemy się poprzez udział w zorganizowanych rajdach, pokazach, eventach odbywających się na terenie miasta Bełchatowa i Powiatu Bełchatowskiego. Dążymy także do zintegrowania środowiska off – roadowego na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym. Chcemy, aby Bełchatów był znaczącym punktem na polskiej mapie tras terenowych, gdzie w sposób bezpieczny i zorganizowany kierowcy mogą podnieść swoje kwalifikacje. W zasobach naszego powiatu mamy doskonałe trasy, które wypromują walory turystyczne naszego regionu i My chcemy je pokazać! Jedną z niebanalnych nagród przyznawanych w naszych rajdach jest nagroda EKO – za największą ilość zebranych z trasy śmieci. Bawiąc się i zdobywając umiejętności jazdy terenowej równocześnie dbamy o tereny zielone oczyszczając je z odpadów!

 

Wróćmy do cyferek. Obecnie mamy zarejestrowanych około 50 członków stowarzyszenia co przekłada się na 38 pojazdów. W stadzie występuje różnorodność gatunków – pojazdów. Począwszy od dzielnych Samurai (co raz bardziej odchudzanych, podnoszonych, dozbrajanych), Jimny i Vitar, poprzez Mitsubishi Pajero, Terrano, Jeepy ( Cherokee i Wranglery), Mercedesy kończąc na ciężkich Patrolach i dość mocno przerobionych tzw. Zmotach. Wśród nas jest też kilku zapalonych quad-owców oraz cross-owców.

Tuż po zarejestrowaniu stowarzyszenia i dzięki przychylności kilku ważnych osób (oraz pieczątce), zostaliśmy na wyznaczony umownie okres czasu „właścicielami” działki (1,33 ha) na terenie miasta Bełchatowa. Działka po lekkiej korekcie lemieszami sprawia coraz większe trudności pojazdom terenowym co jest działaniem celowym i wręcz zamierzonym. Tor jest techniczny, bardziej trialowy z trudnymi trawersami, pułapkami w postaci stromych podjazdów, zjazdów oraz licznymi przeszkodami błotnymi. Aby nie było zbyt łatwo błoto jest o konsystencji plasteliny i charakterystyce modeliny. Po opuszczeniu toru zalecamy umycie silnika, a przede wszystkim chłodnicy! Rozmieszczenie licznych przeszkód na trasie pozwala kibicom na bezpośrednie podglądanie i poznawanie techniki pokonywania różnorodnych przeszkód dostarczając przy tym nie lada emocji i dawki adrenaliny. Wkrótce niespodzianką będzie nowa przeszkoda rodem z Camel Trophy …ale o tym na razie cicho sza !

Drugim dostępnym dla nas obiektem jest działka (1,5 ha) o nawierzchni piaskowo – pustynnej i wzniesieniach rzędu kilku metrów w dół i górę. Ukształtowanie i budowa pozwala na wykorzystanie go jako przeszkody technicznej oraz w miarę szybkiego odcinka czasowego. W przeciwieństwie do pierwszego toru, ten wybacza wiele błędów początkującym i niedoświadczonym kierowcą oraz nie wymaga od kibiców przybycia w gumowcach. Wąwozy, piaskowe podjazdy, wąskie laski*, sprawiają, że przejazd po naszym torze to czas pełen motoryzacyjnych wrażeń.

wyr_tapetka

Nasze działania oraz chęć współpracy włodarzy miasta pozwalają przypuszczać, iż wkrótce w zasobach naszego stowarzyszenia pojawi się nowy, bardzo atrakcyjny teren, na którym będzie można stworzyć zróżnicowaną technicznie i nawierzchniowo trasę zarówno dla aut przebudowanych jak i coraz popularniejszych na rynku SUV-ów.
Czytając ten krótki opis naszej działalności, można wywnioskować, iż wraz ze stowarzyszeniem WYR4x4 można spędzić czas w charakterze obserwatora i kibica rajdów, ale również wziąć w nim czynny udział. Przejażdżka po przygotowanych przez nas trasach to idealny sposób relaksu i spędzenia wolnego czasu, ale także dla każdego pasjonata i kierowcy rajdowego jest to znakomita okazja na sprawdzenie swoich umiejętności. Aktywną działalnością promujemy Miasto Bełchatów, lokalne podmioty gospodarcze, kulturę, sport, wspieramy aktywność społeczności lokalnych, organizacji pożytku publicznego i upowszechniamy wiedzę o powiecie. Podkreślamy i dbamy o naturalne walory krajobrazowo – przyrodnicze regionu bełchatowskiego. Nasza działalność jest przede wszystkim Eko.

Na koniec pamiętajcie – błoto wciąga!

* niewielkie odstępy pomiędzy drzewami na torze.

Wszystkie osoby chętne do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia serdecznie zapraszamy. Poniżej jest do pobrania deklaracja członkowska. Szczegóły i warunki przystąpienia wysyłamy na e-maila.

deklaracja_czlonkowska