WYRowisko 2016 DragonWinch edycja JESIEŃ

11.11.2016 r czyli WYRowisko 2016 Dragon Winch Dzień Niepodległości już za Nami.

W imieniu Starosty Bełchatowskiego, Miasta Bełchatów, Sponsora tytularnego firmy DragonWinch, Sponsorów: TUiR Warta S.A. , PROFSTAL, P.H.U Grzegorz Niewczas, Pacak, Z.P.U.H. Sprzęt Bud Sosnowicz Kazimierz, Jacek Pniewski Zlot Pojazdów Militarnych, Cegielnia Michałów, Elbud-KNX, Studio Reklamy Joanna Ciupa, FizjoMed Bełchatów, MILO, Moto Gaz Ciepłowski, STAG, Dziupla 4×4, ERBAT Akumulatory, KABED, Kas-Pio-Fly, Castelior, Masarnia Dobrzelów Marczak , GOcreate – Agencja Interaktywna , EKO-Budowa, Grobla Club oraz Patronom medialnym – telewizji DOLSAT, TERENWIZJI, Szekla4X4.pl serdecznie dziękujemy wszystkim załogom, zawodnikom za udział w Naszej imprezie. Za opiekę medyczną dziękujemy Stowarzyszeniu Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, za zabezpieczenie ogólne OSP Bełchatów.
Są to Instytucje, Firmy, a przed wszystkim osoby, które zdecydowały się wspierać Bełchatowską Grupę Off – Roadową WYR 4×4 widząc w Nas potencjał. Dziękujemy, że byliście z Nami po raz kolejny….
Jesienna edycja przypadła w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Wspólnie z DragonWinch i Wami postanowiliśmy uczcić ten dzień poprzez umieszczenie na każdym startującym pojeździe flagi Polski, oficjalnego znaku symbolizujący suwerenność Państwa.
Jest WYRowisko jest i pomoc. Tym razem Fundacja Przystań zaskoczyła Nas (zapewne i Was) pysznościami jakie przygotowała dla zawodników. W zamian za datki na rzecz dzieci niepełnosprawnych, które są pod opieką Fundacji mogliście skosztować domowych wypieków, smacznych kanapek i zajeb…. smalcu z pieczarkami. Dzięki Wam zebrana została kwota ponad 1600 zł !!!! Doliczając do tego wsparcie w kwocie 500 zł od Sponsora tytularnego firmy DragonWinch Fundacja uzbierała ponad 2000 zł w ciągu kilku godzin Waszej obecności!!! W imieniu Fundacji Przystań – dziękujemy.
Tak samo jak w czerwcu i w tej edycji rajdu postanowiliśmy zadbać o Wasze zdrowie. Diabeciaki po raz kolejny wykonały ponad 100 pomiarów cukru !!! Zdrowie, profilaktyka – sukces. Tutaj także należy wymienić sponsora DragonWinch , który wspomógł fundację kwotą 500 zł!!!, a foto – budka ustawiona przez Fundację dostarczyła Wam i Nam mnóstwo zabawy. Dziękujemy.
W kilku słowach o samym rajdzie. Klasa turystyczna była prawdziwie turystyczna. Mało asfaltu, dużo krzaków, żwiru , błota i piasku. Niespodzianką był drugi OES. Obydwa krótkie, z zakrętami i podskokami. 72 pieczątki do zdobycia o różnym poziomie trudności. Pomoc innych zawodników była niekiedy potrzebna. Łącznie ponad 80 km zmagań w różnych warunkach. Kilka załóg zdobyło wszystkie pieczątki, o zwycięstwie zadecydowała suma czasów oes-wych. Wnioski na przyszłość? Gaz do dechy na OE-sach!
Klasa Turystyczna PRO. Było zdecydowanie łatwiej niż w czerwcu, wręcz banalnie. Mniejszy upał, mało kilometrów. Raczej wiało nudą………. prawda?.
Klasa Extreme. Te same trasy dla mechanika i elektryka, te same pieczątki w ilości 72 sztuk. Krotności x1, x3, x7. Było ciężko, momentami niemożliwie. Jeden pojazd pozostał do soboty. 4 wyciągarki, 200 metrów liny i w 7 godzin był już na „twardym”. Historię Jeepa „kaczki dziwaczki” już chyba wszyscy poznali ? „Jedź na rajd mówili, fajnie będzie mówili”, „Podczas rajdu zbierasz pieczątki, po rajdzie zbierasz zawieszenie” (cyt. Terenwizja). Tak było. Tylny most „odjechał” od auta-matki. W sobotę widzieliśmy się z załogą, która z wykrywaczem metalu poszukiwała pozostawione dzień wcześniej sprężyny. Udało się, auto skompletowane, teraz tylko poskręcać i pospawać. Mimo przygód – załoga zadowolona. Pozytywni ludzie.
Klasy Extreme miały extremalnie ciężko. Solidne opady, niska temperatura i mnóstwo przeszkód na grzęzawiskach. O-es zaskakujący, w 100% piaskowy. „Simexy” tego nie lubią.
Quady. Ci mieli najgorzej. Prócz swoich pieczątek, musieli jeszcze „odwiedzić” pieczątki Extrema. 106 sztuk do wbicia w kartę drogową!!! Dużo krotności. Maksymalnie 152 punkty do zdobycia. Zwycięzca „pozbierał” 79 punktów, czyli minimalnie ponad połowę. Czy na następnym rajdzie można im jeszcze utrudnić? Pewnie, że można……
Zapisały się do Nas 132 załogi. Jest to rekordowa ilość ze wszystkich Naszych WYRowisk. Niestety, kilku zawodników z uwagi na awarię nie dojechało na start. Część pojazdów na skutek „zgruzowania” nie dojechała do mety. Rajd ukończyło 118 załóg, 10 nie zmieściło się w przedziale czasowym 6-ciu godzin. Frekwencja na starcie i mecie wypadła więc bardzo dobrze. Nie było żadnych kolizji czy wypadków. Dzień rajdu był dniem bezpiecznym.
Wielkie brawa za Fair Play. Najwięcej zgłoszeń w czasie trwania rajdu miała załoga nr. 516. Przyznaliśmy dodatkowe nagrody Fair Play dla załóg, które okazały się bardzo pomocne ratując „życie” innym uczestnikom. Mówimy tu o nr. 406 i numerach 539, 202 i 203, które to po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród wróciły by pomóc wydostać „wklejone” auto innego zawodnika. Sprawdźcie na liście startowej te nazwiska. Jeżeli spotkacie się na jakimkolwiek innym rajdzie, to jest gwarancja, że nie zostawią Was samych w potrzebie.
Anulowaliśmy kilka pieczątek. Niestety, zerwana nie była zaliczana wszystkim załogom. Na przyszłość – jeżeli ktoś przypadkiem zerwie pieczątkę, wystarczy zgłosić to Nam telefonicznie i poczekać chwilkę, aż ktoś z obsługi dojedzie i zaplombuje. Wtedy punkty zostają. Na celowe zrywanie pieczątek niestety nie mamy wpływu.
Na koniec, w kilku słowach chcielibyśmy podziękować wszystkim załogom, zawodnikom oraz kibicom za stworzenie pozytywnej atmosfery na rajdzie. Organizacja WYRowiska jest dla Nas olbrzymim wyzwaniem, którego chętnie się podejmujemy. Nieprzespane noce, stres, nerwy. To wszystko znika, gdy zbieramy od Was pozytywne opinie. Gdy popełniamy błędy, przyjmujemy je na „klate”, analizujemy je, wyciągamy wnioski i poprawiamy się w kolejnej edycji. Ten rajd robimy dla Was dobrze się przy tym bawiąc. Zawsze jesteście u Nas mile widziani.
Po raz kolejny dziękujemy także wszystkim Instytucjom, Sponsorom oraz osobom , które Nam zaufały i bez których nie moglibyśmy zorganizować tego wydarzenia. Bez Ich wsparcia oraz bez Waszej obecności – WYRowisko 2015, WYRowisko 2015 edycja JESIEŃ, WYRowisko 2016 DragonWinch oraz WYRowisko 2016 DragonWinch Dzień Niepodległości mogłoby nie zaistnieć w kalendarzu polskich imprez off –roadowych.

1 Mechanik2 Elektryk3 PRO 1-204 PRO 21-41

5 T 1-206 T 21-357 Quad

Zakończyliśmy zapisy na WYRowisko 2016 DragonWinch Dzień Niepodległości.

Około 5 listopada otrzymacie od Nas e-maila organizacyjnego.
Widzimy się już wkrótce…..
Regulamin Rajdu Wyrowisko DragonWinch 2016 edycja JESIEŃ

Termin imprezy: 11.11.2016r – piątek.

 

 BAZA RAJDU: 97-400 BEŁCHATÓW
UL. PRZEMYSŁOWA 12 B
„GROBLA KLUB BEŁCHATÓW”

 

 Odnośnik -lista załóg startujących w rajdzie

 


Koszt wpisowego pozostaje bez zmian – auto 220 zł (2 osoby w pojeździe, każda dodatkowa osoba 40 zł) Quad – 180 zł.
Zapoznajcie się z regulaminem, zapisujcie się poprzez formularz, wpisowe przelewajcie na konto
(Raiffeisen Polbank: 16 1750 0012 0000 0000 2503 2411 w tytule: DAROWIZNA oraz imię i nazwisko kierowcy).
Odliczamy czas do listopada !!!

(kolejność wpłat jest kolejnością startu w O-esie).

Materiały organizacyjne oraz inne informacje dotyczące udziału w imprezie otrzymacie od Nas po rejestracji i wpłacie wpisowego (około 5.11.)

Nagrodą główną za zajęcie I miejsca w każdej klasie jest wyciągarka DragonWinch.

dwmgn_1aZa miejsca II i III rozdajemy kompresory, liny kinetyczne, hi-lifty, trapy

oraz inne gadżety off- roadowe.

Przypominamy także o nagrodzie FairPlay. Zgłaszajcie załogi, które Wam pomogły, a My tą najbardziej pomocną nagrodzimy.

Tradycyjnie na Naszych rajdach staramy się pomagać. Tym Jesiennym razem dzięki Wam , chcemy wspomóc Fundację Diabeciaki oraz Fundację Przystań.
Harmonogram imprezy:
700 – 830                Rejestracja zawodników
815 – 830                Odprawa dla klasy QUAD-ów, start klasy QUAD-ów na PP
830 – 900                Odprawa dla pozostałych klas
900 – 1200             Próby czasowe – OE-s dla klasy Extreme Mechanik, Elektryk, Turystyk PRO, Turystyk
1430                       Powrót klasy QUAD do bazy rajdu
1500 – 1600           Próby czasowe dla klasy QUAD
1800                            Powrót pozostałych klas do bazy rajdu
1800 – 1915           Sumowanie punktów
1915                       Wstępne wyniki rajdu
1915 – 1945           Zgłaszanie i rozpatrywanie protestów
2000                                   Oficjalne wyniki rajdu

Woskujcie nadwozia, wyplakujcie opony – widzimy się w listopadzie.